17 жовтня 2014 року в Клавдіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання РМО вчителів української мови та літератури з проблеми «Поєднання традицій та інновацій у формуванні мовно-літературної компетенції учнів».
Інтегрований урок у п’ятому класі (українська мова – природознавство) провели вчителі вищої кваліфікаційної категорії Л.О.Цишевська та В.М.Гоц. Різноманітні види роботи на уроці, використання ІКТ, а головне - творчий підхід забезпечили ефективність і продуктивність нестандартного уроку. Дане заняття засвідчило, що проведення нетрадиційних уроків стимулює творчість школярів, створює атмосферу розкутості, емоційного піднесення, є надійним засобом підвищення інтересу учнів до навчальних предметів.
Учитель-методист вищої категорії Т.В.Стефанович провела авторський семінар «Активізація пізнавальної діяльності школярів за допомогою мультимедійних засобів навчання». У теоретичній частині Тетяна Володимирівна познайомила з науковими засадами теми: критеріями сформованості ініціативності учнів, чинниками, що формують інтерес до предмета, дієвими формами та методами активізації навчального процесу. Практична частина семінару включала демонстрацію та обговорення наочних дидактичних матеріалів, які використовує вчитель під час проведення уроків української літератури в 5-11 класах: мультимедійний супровід уроків, що містить показ творів живопису, кліпів музичних творів, фотоілюстрації елементів обрядовості, а також систему питань та завдань для учнів з різних тем.
Провідний бібліотекар, спеціаліст вищої категорії Л.М.Коновалюк поділилася педагогічними секретами під час заняття «Інформаційна «шпаргалка» «Співпраця учителя словесника та шкільного бібліотекаря – невичерпне джерело ідей і творчості. Мовники відзначили новаторство таких авторських заходів – ідей: «Доторкнися до «Кобзаря», «Біля золотої книжкової полиці», «Знай! Читай! Перемагай!», велику роботу бібліотеки щодо збереження пам’яті про видатних людей селища, зокрема про «Рік Олександра Рибалка в школі».
Хвилюючим та високопатріотичним акордом семінару стала зустріч із представником нової генерації українського кобзарства Віталієм Морозом.
Учителі вищої кваліфікаційної категорії І.П.Рибалко та С.Л.Рибалко разом з учнями 9-10 класів підготували розповідь про трагічну історію українських кобзарів: «Українське кобзарство: традиції, випробування, відродження». Вражаючі факти із нашої історії, світлини, кадри документалістики й художнього фільму «Поводир» нікого не залишили байдужим.
Голова «Молодої Просвіти», герой Майдану Віталій Мороз розповів про Стрітівську вищу школу кобзарства, випускником якої є, про своїх наставників Василя Литвина, Олеся Бердника, а також про бурхливі події Революції Гідності. Разом з бандуристом увесь зал виконував Гімн України та пісню «Ой у лузі червона калина похилилася», що стало свідченням високого патріотичного піднесення, єдності різних поколінь.
Словесники району відзначили високий рівень підготовки та проведення семінару в Клавдіївській школі, поповнили власні «методичні скарбниці», запропонували поширювати досвід педагогів-клавдіївців серед учителів району, області, України.
В.М.Мирончук, учитель-методист, керівник РМО вчителів української мови та літератури |